Erasmus+ Πρόγραμμα “My city, my home, my responsibility”

Erasmus_EU_flag-Erasmus_vect_POS

Το logo του προγράμματος δημιούργησε η μαθήτρια της Β Λυκείου του σχολείου μας Σέλβι Κολάτσι

Ανακοίνωση 1η

Το σχολείο μας συμμετέχει ως εταίρος στο πρόγραμμα “My city, my home, my responsibility” στο πλαίσιο του Erasmus+. Η πρώτη συνάντηση του προγράμματος έγινε 17-19 Οκτωβρίου 2017 στο σχολείο  ITC Merendino στο Capo d’ Orlando της Σικελίας. Στη συνάντηση με τις υπόλοιπες αποστολές από τις 5 ακόμη χώρες, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα (Ιταλία, Ισπανία, Ρουμανία, Πορτογαλία, Τουρκία) συζητήθηκαν κυρίως οργανωτικά θέματα και έγινε η επιλογή του σήματος (logo) του προγράμματος.

Erasmus_fot_2Erasmus_foto1

Στον διαγωνισμό για την επιλογή του logo πήραν μέρος όλες οι χώρες. Το σήμα, το οποίο επελέγη, είναι αυτό που σχεδίασε η μαθήτρια του σχολείου μας Σέλβι Κολάτσι (Β1 Λυκείου, κατεύθυνση Εικαστικών 2017-18).

Erasmus_LOGO_SelviFINAL