Αγιασμός νέου σχολικού έτους

Ο αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2018-19 θα τελεστεί την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 και ώρα 09.45 π.μ. στο χώρο του Γυμνασίου.

Στη συνέχεια θα γίνει διανομή βιβλίων.

Θα ακολουθήσει υποδοχή των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου και ενημέρωση των γονέων τους, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου.

Τα δρομολόγια των λεωφορείων θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου 2018.

Όλα τα δρομολόγια θα εκτελούνται κανονικά με ώρα αναχώρησης από τις αφετηρίες 07.00 π.μ. και ώρα αναχώρησης από το Λύκειο/Γυμνάσιο 12.30 μ.μ.

Δρομολόγια:

1) ΙΚΕΑ

2) ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ

3) ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΦΙΛΥΡΟ

4) ΠΑΝΟΡΑΜΑ-ΠΥΛΑΙΑ

5) ΣΙΝΔΟΣ

6) ΒΟΥΛΓΑΡΗ

Μπορείτε να δείτε τα δρομολόγια των λεωφορείων κάνοντας κλικ εδώ.

Όσοι μαθητές θα μετακινούνται με το μικρό λεωφορείο από Λαγκαδά-Χρυσαυγή-Λαγυνά-Λητή-Μελισσοχώρι-Νεοχωρούδα να επικοινωνήσουν με το γραφείο VIADORO (τηλ. 2394073900) προκειμένου να συννενοηθούν για την πρωινή ώρα αναχώρησης.

Επίσης, οι μαθητές που μετακινούνται με τα ταξί να επικοινωνήσουν με τους οδηγούς.