Αγιασμός νέου σχολικού έτους – Μετακίνηση

Ο αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2020-21 θα τελεστεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 09.00 π.μ. στο χώρο του Γυμνασίου.

Στη συνέχεια θα γίνει διανομή βιβλίων.

Μετακίνηση

Τα δρομολόγια των λεωφορείων θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020.

Προσοχή! Μόνο για την ημέρα του αγιασμού (14/9/2020), όλα τα λεωφορεία θα ξεκινήσουν από την αφετηρία τους στις 08.00 π.μ., οπότε οι μαθητές να υπολογίσουν την ώρα που το λεωφορείο θα φτάσει στη στάση τους.

Τα λεωφορεία θα αναχωρήσουν από το Γυμνάσιο στις 11.00 π.μ.

Προσοχή! Η χρήση μάσκας στο λεωφορείο είναι υποχρεωτική.

Δρομολόγια:

1) ΙΚΕΑ

2) ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ

3) ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΦΙΛΥΡΟ

4) ΠΑΝΟΡΑΜΑ-ΠΥΛΑΙΑ

5) ΣΙΝΔΟΣ

6) ΒΟΥΛΓΑΡΗ

Μπορείτε να δείτε τα δρομολόγια των λεωφορείων κάνοντας κλικ εδώ.

Από την Τρίτη 15/09/2020 τα λεωφορεία θα ακολουθούν το κανονικό πρόγραμμα αναχώρησης το πρωί, δηλ. στις 7.00 π.μ. από την αφετηρία τους, εκτός από το λεωφορείο που εκτελεί το δρομολόγιο ΒΟΥΛΓΑΡΗ που θα αναχωρεί στις 07.25 π.μ.  Η ώρα επιστροφής από το Σχολείο θα καθοριστεί με βάση το ωρολόγιο πρόγραμμα.

Όσοι μαθητές θα μετακινούνται με το μικρό λεωφορείο από Λαγκαδά-Χρυσαυγή-Λαγυνά-Λητή-Μελισσοχώρι-Νεοχωρούδα να επικοινωνήσουν με το γραφείο VIADORO (τηλ. 2394073900) προκειμένου να συνεννοηθούν για την πρωινή ώρα αναχώρησης.

Επίσης, οι μαθητές που μετακινούνται με τα ταξί να επικοινωνήσουν με τους οδηγούς.