Ημερομηνίες προαγωγικών & απολυτηρίων εξετάσεων σχολικού έτους 2014-2015

Από το Υπουργείο Παιδείας εκδόθηκε σήμερα εγκύκλιος που καθορίζει τις χρονικές περιόδους διεξαγωγής των προαγωγικών και απολυτηρίων εξετάσεων του τρέχοντος σχολικού έτους.

Μπορείτε να κατεβάσετε την εγκύκλιο με κλικ εδώ.

Στο Καλλιτεχνικό:

• Οι προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις του Γυμνασίου θα αρχίσουν την Τρίτη 19 Μαΐου 2015 και θα τελειώσουν τη Δευτέρα 15 Ιουνίου 2015 (σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί από το Καλλιτεχνικό).
  • Οι προαγωγικές εξετάσεις των Α” και Β” τάξεων του Λυκείου θα αρχίσουν την Τρίτη 19 Μαΐου 2015 και θα τελειώσουν την Πέμπτη 18 Ιουνίου 2015 (σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί από το Καλλιτεχνικό).
  • Οι απολυτήριες εξετάσεις της Γ” τάξης Λυκείου για τους μαθητές που έχουν επιλέξει εξέταση μόνο σε επίπεδο
    σχολικής μονάδας θα αρχίσουν την Τρίτη 19 Μαΐου 2015 και θα τελειώσουν την Πέμπτη 18 Ιουνίου 2015 (σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί από το Καλλιτεχνικό).
  • Οι απολυτήριες εξετάσεις της Γ” τάξης Λυκείου στα μαθήματα τα οποία εξετάζονται σε εθνικό επίπεδο (για τους μαθητές που έχουν επιλέξει εξέταση σε εθνικό επίπεδο), θα αρχίσουν τη Δευτέρα 18 Μαΐου 2015 και θα τελειώσουν την Τρίτη 2 Ιουνίου 2015 (σύμφωνα με το πρόγραμμα που ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων.
  • Οι απολυτήριες εξετάσεις της Γ” τάξης Λυκείου στα μαθήματα τα οποία εξετάζονται σε επίπεδο σχολικής μονάδας (για τους μαθητές που έχουν επιλέξει εξέταση σε εθνικό επίπεδο), θα αρχίσουν την Πέμπτη 4 Ιουνίου 2015 και θα τελειώσουν την Πέμπτη 18 Ιουνίου 2015 (σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί από το Καλλιτεχνικό).

Το πρόγραμμα των προαγωγικών και απολυτηρίων εξετάσεων του Καλλιτεχνικού Σχολείου θα ανακοινωθεί την Τετάρτη 6 Μαΐου 2015.